Kryefjala Logo

Robert Berisha humb njeriun e afërt të familjes

3 Janar, 2024 | 6:54 pm

Ka ndërruar jetë dirigjenti shqiptar Bajar Berisha. I ndjeri është xhaxhai i Robert Berishës.

Këngëtari e ka ndarë lajmin e hidhur me ndjekësit e tij duke shkruar: “Për ditëlindje të mamit shkove o axhë”.

Dirigjenti dhe profesori Bajar Berisha vdiq të martën në moshën 73-vjeçare. Berisha kishte qenë udhëheqës artistik-dirigjent i Orkestrës Simfonike të Prishtinës (RTP), dirigjoi edhe me Filarmoninë e Beogradit, me Orkestrën Simfonike të Teatrit Kombëtar Kroat të Zagrebit, Orkestrën ‘Camerata” të Prishtinës, Orkestrën dhe Korin e Fakultetit të Arteve.

 

547D06B1 0C74 4C69 9F98 0CD90E384F23

Të ngjashme