Kryefjala Logo

Rita Ora vendos flamurin serb në mes koncerti, i kundërvihen njerëzit!

27 Gusht, 2023 | 12:54 pm

Rita Ora është vënë në qendër të kritikave orët e fundit pasi ka performuar me flamurin serb mbi trupin e saj. Këngëtarja shqiptare ka performuar mbrëmjen e djeshme në Hungari në Festivalin e të Rinjve në Szeged.

Gjatë interpretimit asaj iu hodh nga adhuruesit një flamur i Serbisë.

Këngëtarja e mori atë dhe e vendosi madje në krah duke e marrë edhe në skenë. Ky gjest i saj ka ngjallë reagime të shumta në rrjete sociale, pasi është marrë si mosrespekt ndaj shqiptarëve të Kosovës dhe gjenocidit serb.

 

Të ngjashme