Kryefjala Logo

Plas pas spektaklit mes Julit dhe Eglës:”Një cop pijaneci”

21 Janar, 2024 | 9:54 am

Pas përfundimit të spektaklit të mbrëmshëm,debatet brenda shtëpisë kanë filluar. Disa për nominimet e disa të tjera si rëndom ndodh gjithmonë .

Dy prej banorëve që bënë debat tepër të ashpër me njeri-tjetrin, saqë kërkuan të mos kenë më kontakt bashkë, janë dhe Egla me Julin, dy banorët të cilët shpesh herë i kemi parë të zihen me njeri-tjetrin.

‘Unë të dua fort o Jul, por ti qenke vërtet idiot. Unë të kam toleruar siç nuk tolerojë rob rrotull. Unë nuk jam gastori pallatit, batutat bëji me shokët e tu, mua nuk më ke shoqe. Mesa duket me ty s’funksionon inteligjenca’- u shpreh Egla e ndërsa Juli i tha e paedukatë.

Siç duket kjo fjalë e acaroi tepër shumë Eglën e cila i tha Julit: Shko hiq brekët tek dhoma. Me brekt e tua më vjen këtu, shko hiqja gruas tate!
Është hale komplet! Është një copë idioti dhe pikë kaq. Mashkull që vjen si pordha nëpër brekë nëpër shpi, pa bërë asnjë punë, duke kërkuar cigare… – janë këto fjalët e thëna nga Egla, ku më pas ajo nis të qaj dhe debati rinisi përsëri mes dyshes, kësaj here më i madh, ku Juli kërkoi të mos flasi më me të.

Të ngjashme