Plas debati mes Ina Kollcakut dhe Shqipe Hysenaj: Ne ishim te vertete si ne jeten reale, ju keni perdorur fasade!

2 vite më parë

Mbremjen e sotme eshte bere nje perballje mes vajzave te sezonit te pare te Perputhen dhe Fjoreles, Anes dhe Shqipes te cilat jane larguar nga Perputhen 2.

Keshtu qe perballja ka ndodhur mes Shqipes dhe Ines, Shqipja e ka pyetur se perse Perputhen 1 eshte me i mire se 2.

Ina Kollcaku eshte shprehur se ne sezonin e pare te Perputhen konkurrentet kane qene me te qete, nuk jane perdorur fjale ofenduese,benin debate konstruktive dhe tema interesante madje kishin me shume dashuri ne krahasim me Perputhen 2 ku zihen dhe ofendohen me njeri tjetrin. Vec kesaj ne Perputhen 2 nuk kane folur njehere per librat per kulturen.

Nderkohe Shqipja ne anen tjeter thoshte se ne Perputhen 2 ka patur edhe sherre edhe dashuri njelloj si ne jeten jashte, ka patur dinamike dhe i pelqen kur nje njeri e nxjerr veten deri ne fund. Sepse ajo nuk e duron dot fasaden. Atehere ka qene njehere ne jave keshtu qe ka patur me shume mundesi te rezervoheshit ndersa avantazhi ne Perputhen 2 eshte qe e kane treguar vendin si kane qene. Madje ata kane folur per jeten sic eshte.

Ne kete moment ka nderhyre gazetarja Jonida Aliçkolli e cila ka thene se eshte dakort me Inen kur thote qe i pari eshte eksperiment, pasi ky program funksionoi por njerezit duan te shohin te ngjashmit e vetes jo ata qe i mesojne cdo dite.
“Mendoj se i dyti ka qene me i suksesshem jo vetem nga shikueshmeria por dhe realiteti qe njerezit duan, sepse dhe po te lexosh Niçen cdo dite ne ekran behet boring e besdisshme. Megjithate persa i perket dinamikave do doja te shihja 2-shin ne ekran. Flas nga ana televizive per kete!”- ka perfunduar Jonida.

 

 

Të ngjashme