Kryefjala Logo

Për të gjithë fansat e Dua Lipës, ka një lajm të mirë…

8 Gusht, 2023 | 11:13 am

Dua Lipa po përfundon albumin e saj të tretë. Ai pritet të publikohet në vitin 2024 dhe thuhet se me siguri do ta përmbushë afatin e saj. Albumi i saj i radhës do të jetë i rrymës pop.

Ajo po punon me një grup më të vogël bashkëpunëtorësh për shkrimin e këngëve, duke përfshirë këtu Kevin Parker të grupit australian të psiko-rokut Tame Impala.

Pas “Future Nostalgia”, Dua Lipa punoi me Blessed Madonna për “Club Future Nostalgia”, një album remix ku bënin pjesë edhe Missy Elliott, Madonna, Mark Ronson etj.

Të ngjashme