Kryefjala Logo

Pasuria marramendëse e Dua Lipës…

5 Tetor, 2023 | 12:35 pm

DailyMail zbulon se këngëtarja 28 vjeçare, Dua Lipa ka pasurinë e saj me 154,000 paund në javë. Asetet neto në kompaninë e saj të ‘krijimit artistik’, Radical 22 Ltd, arritën pothuajse 30 milion paund nga 21,7 milion paund në 2021, sipas llogarive të publikuara këtë javë.

Por nuk ishin vetëm paratë nga turneu i saj Future Nostalgia që e ndihmuan pasurinë e saj të shtohej. Ajo gjithashtu pa vlerën e portofolit të saj të aksioneve të rritet me 3 milion paund në 13 milion dhe bleu një pronë investimi pranë Stacionit St Pancras për 1.5 milion paund.

Artistja me origjinë nga Shqipëria do të publikojë albumin e saj të tretë në studio në fillim të vitit të ardhshëm dhe ka të ngjarë të shohë pasurinë e saj të rritet akoma dhe më shumë.

Të ngjashme