Pas turneut Dua Lipa vijon me intervistat. “Unë vuaj nga sindroma”…

2 muaj më parë

E keni dëgjuar për termin “sindroma e mashtrimit”. Duket se nga kjo sëmundje vuan këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa. Pas përfunditmit të turneut të saj “Future Nostalgia” Dua ka dhënë një intervistë për “The Sun” ku ka folur  gjatë për këtë sindromë.

Shpeshherë them, o Zot, a duhet të ndjej kaq shumë dhimbje që të jem e mirë në atë që bëj?” është shprehur Dua”.

Po çfarë është “sindroma e mashtrimit”?

Termi “sindroma mashtruese” u krijua në 1978. Kush vuan nga sindroma mashtruese nuk ndihet aspak i shkëlqyer dhe beson se ata kanë mashtruar. Ai person që vlerësohet për sukseset e tij edhe në atë rast mendon se nuk e meriton atë status ose atë pozitë dhe jeton me frikën se kjo pamjaftueshmëri e supozuar do të dalë në sytë e të gjithëve… Pra është një njeri gjithnjë i pakënaqur.

Të ngjashme