Kryefjala Logo

Noizy në Zvicër, ndërpret koncertin dhe rrihet me grushta. Disa spektatorë rrezikojnë jetën

25 Dhjetor, 2022 | 1:26 pm

Nuk është hera e parë që vijnë lajme të tilla nga një personazh i muzikës si Noizy, por këtë radhë sherri është xhiruar nga të pranishmit në koncert dhe tashmë TikTok-u është plot me video nga incidenti.

Nuk dihen motivet e grindjes së dhunshme por ajo që shihet qartë është se Noizy dhe njerëz afër tij janë grushtuar me spektatorë që ishin fare pranë tij.
Ajo që e bën të rëndë situatën është fakti se në një moment rojet e këngëtarit kanet rrëzuar gardhin e hekurit ndarës duke zënë poshtë tij disa persona që janë shkelur nga grupet rivale që rriheshin.

Të ngjashme