Kryefjala Logo

Nga Elsa Lila tek Fifi këta janë këngëtarët që do të marrin pjesë në Festivalin e RTSH

27 Tetor, 2022 | 9:14 pm

Do të jenë 26 artistët që do të garojnë në Festivalin e fundvitit në Rtsh. Kryefjala.com pak ditë më parë ju bëri me dije emrin e Elsa Lilës, ( e cila do të sjellë një këngë dedikuar vajzës së saj Evitës), Alban Kondit dhe Loree, Fabian Bashës, grupit Lynx, por vetëm pak minuta më parë faqja Eurovision Albania ka publikuar listën e plotë të artistëve. Ndër ta veçojmë Manjola Nallbanin, Rovena Dilon, rikthehet grupi i famshëm i viteve 2000 “Too Farm”, Enxhi Nasufi, Gjergj Kaçinari si dhe Fifi, e cila ka qenë Kryefjala e mediave këto dy ditë.

Noizy mesa duket do të marrë pjesë vitin tjetër…

90E48F52 0A0A 42D8 BE1B 7A72F43178C2

Të ngjashme