Ne që mbarojmë për pushimet e Venerës dhe Lindit

1 vit më parë

Ata janë një nga çiftet më simpatike dhe mbi të gjitha nga më të talentuarit në muzikën shqiptare. E kemi fjalën për Venera Lumanin dhe Lind Islamin, që janë duke publikuar një nga një këngët e albumit të tyre të ri. “Kush”, “Dilema”, “Fati” janë tre projektet e para që si gjithnjë kanë tërhequr vëmendjen e publikut.

Por përveç muzikës së mirë Lindi dhe Venera janë një çift që duket qartë se kalojnë një super kohë cilësore me njëri-tjetrin. Ata mund të konsiderohen pa frikë si turistët më simpatikë të showbiz-it shqiptarë pasi përveç axhendës së ngjeshur të angazhimeve të tyre artistike, gjejnë kohë edhe për të eksploruar vende dhe për të njohur kultura të reja.

Momentalisht ndodhen ne Tajlandë, por më herët ata kanë qenë në Maldive, Zanzibar (ku realizuan edhe klipin e këngës “Mwuah”), Itali, Paris, Greqi, Kroaci, Turqi, Hollandë, Gjermani, Amerikë, Egjipt pra me pak fjalë gjithë botën.
Se mos mendoni që po e ekzagjerojmë, hidhini një sy fotove më poshtë.

Të ngjashme