Kryefjala Logo

Ndërron jetë ikona e muzikës Tina Turner

24 Maj, 2023 | 9:45 pm

Këngëtarja ikonë Tina Turner ka ndërruar jetë sot në shtëpinë e saj në Zvicër pas një sëmundjeje të gjate.

“Me të, bota humbet një legjendë muzikore dhe një grua model”, thuhet në deklaratë.

Turner ka lindur në vitin 1939 në Brownsville, Tenesi. Ajo u bë e famshme si pjesë e dyshes “Ike and Tina Turner” në vitet ’70 përpara se të niste një karrierë solo që është ndër më të suksesshmet e çdo interpretueseje femër në histori të muzikës.

Të ngjashme