Kryefjala Logo

Mixey falenderon këngëtaren që krijoi “Hatixhe” dhe nuk dihet pse anashkaloi Capital T

1 vit më parë

Katër vjet më parë producenti Mixey dhe reperi Capital T publikuan këngën e vjetër shqiptare “Hatixhe” që rezultoi të ishte një sukses. Por kjo këngë është kënduar vite më parë nga Hamide Sadiku. Producenti Mixey ka insituar që ta takojë këngëtaren e njohur dhe ja ka dalë ta gjejë në Gjermani.

Hamide Sadiku konsiderohet si një prej këngëtareve më emblematike të zhanrit popullor në Kosovë dhe ka kënduar me sharki, çifteli e sidomos me def ose daire.
AFB6FEA2 B01B 4C74 8F05 56FA36A64BC2 B5480A45 4F3E 41A6 80E5 5B7901B6291E

Ajo që na bën përshtypje është që producenti dhe kompozitori Mixey nuk përmend në asnjë rresht reperin Capital T. Ata nuk flasin prej vitesh me njëri-tjetrin edhe pse Kapo ka shumë hite në karrierën e tij të krijuara nga Mixey.

Të ngjashme