“Mes nesh,nje histori qe nuk harrohet”Puthja pas 20 vjetesh e Eros Ramazzotti dhe Michele Hunziker

3 muaj më parë

Ne episiodin e pare te emisionit me te ri te moderatores Michele Hunziker “Michelle Impossible ” publiku Italian dhe me gjere pa edhe njehere bashke si para 20 vitesh ish-ciftin:Hunziker dhe Ramazzotti.

Ai ishte nje nder te ftuarit e nates se pare dhe njerezve ju deshen plot 20 vjet per ti pare serisht bashke.

Eros kendoi kengen e famshme “Fuoco nel fuoco” dhe ne bisede me Michelle na ktheu te gjitheve shume vite pas.

“Të gjitha mund t’i prisja, por kurrë që ti do të pranoje ftesën time. Jam munduar ta ballafaqoj ashtu siç nuk mund ta imagjinoni. E kupton që ka plot 20 vite që çdo ditë portalet shkruajnë që ne jemi kthyer bashkë? Pse e bëjnë këtë sipas teje?”- iu drejtua Hunziker këngëtarit.
“Sepse duhet të shesin diçka dhe këtë nuk mund ta bëjnë me punët e tyre. Gjithsesi tani thuhet gjithçka, lloj lloj budallallëqesh. Pavarësisht kësaj, duhet të flasin për ne…Historia jonë ishte dashuri e mrekullueshme. Si mund ta harrosh?!”

 

Dhe prisni pak!

Eros kendoi edhe nje nga kenget me te bukura qe ka ne repertor “Piu bella cosa” dhe u duk emocioni qe perjetonte gjate kendimit dedikuar dashurise me te madhe te tij.

Gjithsesi,te zbresim me kembe ne toke..

Michelle sqaroi te gjithe publikun se ajo puthje nuk perkthehet si rikthim por ata kane vetem nje miqesi shume te paster.

Ne shpresojm gjithsesi sepse edhe Jenniferi me Benin pas 20 vjetesh u rikthyen.

“Kryqezojme gishtat!”

Të ngjashme