Louis Vuitton humb kreun e tij. Ndahet nga jeta Virgil Abloh ne moshen 41 vjecare.

10 muaj më parë

Virgil Abloh, themeluesi i markës luksoze Off-White dhe drejtori artistik i veshjeve për meshkuj në Louis Vuitton, ka ndërruar jetë nga një betejë me kancerin në moshën 41-vjeçare. Abloh kishte qenë duke luftuar në heshtje me sëmundjen për disa vite. Lajmi është bërë me dije në rrjetet zyrtare nga menaxherët e tij.

Me hidhërim njoftojmë ndarjen nga jeta të Virgil Abloh, një baba, bashkëshort, bir, vëlla dhe mik jashtëzakonisht i përkushtuar. Ai la pas gruan e tij të dashur Shannon Abloh, fëmijët e tij Lowe Abloh dhe Grey Abloh, motrën e tij Edwina Abloh, prindërit e tij Nee dhe Eunice Abloh, si dhe shumë miq dhe kolegë të dashur.

 

 

 

 

Të ngjashme