Kryefjala Logo

Kylie Jenner humbet 1 milion ndjekës në Instagram…

14 Tetor, 2023 | 11:39 am

Postimi për Izraelin i kushtoi shtrenjtë Kylie Jenner. Brenda pak ditëve ajo ka humbur mbi një milion ndjekës në Instagram duke shkuar nga 400 në 399 milionë.

Vetëm një orë më vonë, ajo u detyrua ta fshijë postimin sepse presioni i fansave “shpërtheu” nga të gjitha anët, duke e mbushur postimin me hashtagun #Palestine dhe flamurin e Palestinës.

Miliarderja e familjes Kardashian u akuzua nga fansat për hipokrizi dhe mungesë informacioni, madje disa e konsideruan postimin si një gjest të pavetëdijshëm nga ana e Kylie Jenner.

IMG 8266

Të ngjashme