Kryefjala Logo

Kush është mashtruesja që ju kujtua Arbana Osmanit?

2 vite më parë

Moderatorja Arbana Osmani ka shpëndarë në Instastory foton e një mini seriali të transmetuar në Netfix,të quajtur “Inventing Anna”

Për ata që nuk e kanë parë,”Shpikja e Anës”(pëkthyer në shqip) tregon historinë e vërtetë dhe të pabesueshme të Sorokin,një 20-vjeçare e cila u paraqit si një trashgimtare e pasur Gjermane në qytetin e NewYork-ut me emrin Anna Delvey.

Ajo mashtroi me sukses miqtë dhe bankat e mëdha nga qindra mijëra dollarë përpara se të dënohej për vjedhje të madhe.

Por të rikthehemi në temën tonë.
Arbana në posterin e filmit ka shkruar:”Kjo më kujton një vajzë që kam njohur”
Me kë e ka ajo?

Nga ajo që kuptojmë është se edhe Arbana paska patur një shoqe gënjeshtare dhe mashtruese e cila është hequr si dikush që nuk është.

Shpresojmë që kjo “shoqja” të mos ketë arritur deri në pikën sa të ketë probleme me ligjin por me siguri nuk është më pjesë e jetës së Arbanës.

Sikur të na jepte dhe një indicie,mund ta gjenim për kë bëhej fjalë,ku i dihet..

Për momentin gjithçka kemi është refreni i këngës:”Oo Anna, o no no Anna,dashnin tem ti mos e merr e di që munesh po s’o fair”

854C184E 8BC7 46AE 9AAA 78E97B2A1FD2

Të ngjashme