Kryefjala opinion BB VIP. Komenton Dorina: Publiku deshiron perrallen, Bora dhe Donaldi ishin endrra e tyre, edhe pse jeta eshte ndryshe!

10 muaj më parë

 

Kryefjala.com ka ftuar te gjithe ndjekesit e saj qe te behen pjese e jona nepermjet opinioneve te tyre lidhur me Big Brother VIP dhe jo vetem.

Jeni dakord ju me Dorinen? Nderkohe qe presim opinionet e te gjitheve ju!

Njerezit duan te enderrojne. Njerezit kane nevoje te besojne te dicka qe eshte e mire dhe e qendrueshme. Pavaresisht se te gjithe e dine si funksionon bota, pavaresisht se te gjithe e dine qe jeta reale eshte e tille, qe keta “vipat” aty brenda jane njerez reale si ne me ndjenja dhe gabime, futi ne mes edhe skenaret e strategjite per loje dhe ja del rezultati. Shume mire e ka thene kjo vajza qe publiku po perpiqet ta nxjerre Donaldin si shume te mire dhe duke pare keto po zhgenjehet dhe mund te perseritet rasti i Kledit. Fakti qe personi me te cilen ka lene pezull dicka jashte eshte Bora e komplikon akoma me shume gjene. Kledin e “denuan” per nje vajze te panjohur per me teper te huaj. Pervecse keta po i prishin endrrat per romance publikut , nuk po denohen se skane te drejte te jetojne por tregojne nje pjese karakteri te papelqyeshme, qe ne fund te fundit te gjithe e kemi, por te pakten nuk po dalim ne TV te gjykohemi per te. Publiku po e gjykon Donaldin, ashtu si gjykoi Kledin.E gjykon sepse vetem pak jave me pare na beri te besojme te dashuria qe mund ti thyeje te gjitha barrierat, edhe krenarine, edhe ndarjet, edhe gabimet dhe mund ta gjeje forcen kjo ndjenje te triumfoje. Dhe realiteti i shemtuar qe po shohim qe sa iku Semi Donaldi me fund po ben ate qe ka paska dashur te beje me kohe. Kjo na sjell ne realitet ku dashuria nuk triumfoka as ne show ku gjerat inskenohen te tilla qe te na bejne te besojme se dashuria eshte mbi gjithcka. Dhe karakteri aq i forte e i drejte i Donaldit nuk na qenka aq i qendrushem. Kjo mund te jete strategji e tyre per te bere rremuje per programin, por ato shikimet e Trikses s’me thone loje.

Të ngjashme