“Keta banore nuk e meritonin te ishin ketu”Deklarata Ilirit kunder banoreve

8 muaj më parë

Pak me pare Iliri u tregua per disa shume i sinqerte e per te tjere shume arrogante kur tha se disa nga banoret qe kane dale dhe te tjere qe jane brenda jane kot.

Keto deklarata sjellin debate me tone te larta dhe Antonela i tha se ai eshte shume fallco.

Nese Ilirit nuk i pelqen niveli i vipave aty,pse eshte akoma brenda duke ngrene me dhembe gjithcka i del para per te qene fituesi?

Nese largohemi vetem pak,ne shtetin fqinj,Itali ku ai edhe ka ndertuar jeten mjafton te shikojme “Grande Fratello-n” dhe te kuptojme qe ne keto tipe reality show-s nuk futet Monica Belluci dhe as Donatella Versace.

Pavarsisht suksesit te madh qe Grande Fratello ka atje,kritikat e publikut per mungesen e vipave ‘te vertete’ nuk mungojne asnje edicion.

Ne “Grande Fratello” nuk futen as kengetaret e Sanremos e as aktoret elite te shoqerise Italiane.Aty futen aspirant per aktor/e ose aktor niveli 2/3,futen opinionist qe jetojne me rrogen qe u cakton nje x emision per te bere llaka llaka neper studio televizive, futen ish-misse te para 20 vjeteve qe jane harruar,Influencera dhe bloggere qe enderrojne famen e Chiara Ferragnit dhe njihen per ndonje skandal me futbollista ose aktore te martuar.

Shumica e ketyre vajzave dalin nga studio si “Uomini e Donne” qe eshte i ngjashem me “Perputhen” dhe te gjithe Italianet cdo vit komentojne se keta nuk jane Vipa te vertete.

E verteta eshte se nje nga keto vajza qe ka dal nga “Uomini e Donne” eshte sot nje nga bloggeret me te ndjekura ne Itali me afro 6 milion ndjekes!

Iliri duhet te kuptoje qe ne reality si keto,artistet e vertete nuk futen sepse kane nje jete kaq te ngarkuar sa as syte nuk ja hedhin televizorit.

Të ngjashme