Kryefjala Logo

Ina Kollçaku flet për herë të parë: Para një viti luftova për jetën

6 Tetor, 2022 | 7:55 pm

Ina Kollçaku ka qenë e ftuar pasditen e sotme në “Ftesë në 5”, ku ka treguar momentin më të vështirë të jetës së saj. Ajo vitin e kaluar ka luftuar me sëmundjen e rendë dhe sot vendos të jap forcë për të gjitha vajzave.

Ina ka rrëfyer; “Pas vizitës më thonë që ishte një tumor rreth 3.5 cm dhe që duhet të hiqej menjëherë, sepse ishte shumë i madh dhe kishte krijuar vendin e vet në gjoks. Ajo që më trembte më shumë mua ishte fakti nëse unë do mund t’i jepja gji fëmijës tim, sepse në momentin e parë nuk e dija. Unë kam pasur tumor mashkullor dhe për fat të mirë arrita ta kapja në kohë. Por përjetimi im ishte i çuditshëm.

Pasi e konstatova nisa direkt analizat që të futesha në operacion. E vetmja frikë që kisha ishte nëse do t’i jepja gji fëmijës tim. Unë duhet të bëj kontrolle. I kam pasur më të shpeshta, tashmë i kam më të rralla”.

Ndonse Ina ka vendosur të sensibilizohet pikërisht me sëmundjen e gjirit, në muajin tetor që është një muaj sensibilizues

Të ngjashme