Wednesday, December 8, 2021

Latest Posts

Ilir Shaqiri fsheh periudhen e spektaklit Amici ne rrefimin e jetes. Mendohet per xhelozi ndaj Kledi Kadiut i preferuari i Maria De Filippit.

Ilir Shaqiri patjeter ka pasur nje karriere te pasur dhe te kompletuar ne fushen e baletit. E shkuara ne Itali i dha ate doren magjike per te realizuar nje enderr.

Dhe ne fakt po t’i kthehemi intervistave pas ne kohe,vet Ilir Shaqiri e permend gjithmone Italine dhe vendet ku ka kercyer.Nje studio e madhe qe ai ka shkelur eshte ajo e “Amici” e Maria De Filipit.

Sonte teksa tregonte rrjedhen e jetes,u vu re se ai nuk e permendi.Harroi?-Jo! Kledi Kadiu shkaku?Ju e thate jo ne..

Mesa duket nuk rrjedh “buona sangue” sic thone Italianet mes dy balerineve dhe per t’ju freskuar pak memorien per te gjithe ata qe ndjekin programin Italian e dine mire se Iliri nuk ka qene shume prezent atje pasi skenen (dhe zemren) e Maries thuhej se e vodhi Kledi Kadiu dhe Ambeta Toromani qe ne ato kohe ishin nje sensacion atje.

Kledi mbahet mend si i preferuari i Maria De Filipit madje u shkruajt edhe per lidhje te fshehte dashurie qe nuk u mor vesh kurre,ai ishte prezent edhe ne kameren e fshehte qe “Scherzi a parte” i kishte bere Maries.

Disa gjera thjesht nuk u harrokan ne jete apo jo Ilir?

Latest Posts

Don't Miss