Historia prekese qe fshihet pas Einxhelit

8 muaj më parë

Nga dhoma e rrefimit u ndoq rrjedha e jetes se Einxhelit qe me ne fund u hap teresisht duke zberthyer lumturite dhe trishtimet me te medha.

Shpesh e hanim darken para kohe sepse mami duhej te ikte ne spital thote Einxhi.

Ne 2017 mamaja e Einxhit rrezohet dhe thyen legenin duke hyre ne operacion shume delikat dhe kujton friken qe ajo ndjente duke menduar se ajo nuk do te dilte gjalle nga aty.

“Ne kete moment mami ndryshoi”

Einxheli tregon se kjo ndodhi e ndryshoi mamane e saj pasi kishte frike te dilte nga shtepia dhe refuzonte te shetiste apo kercente,gjera qe dikur i donte shume.

Pertej kesaj ajo kishte edhe probleme te tjera shendetesore.

“Nuk dua qe ajo te dorezohet,sepse nese ajo dorezohet e kemi te humbur luften.Me tremb fakti qe dita dites ajo mund te dotezohet dhe dita dites te jete nje tjeter njeri””Ajo nuk ka deshire te dale as ne foto e as ne video,une nuk do kisha qene kurre ktu nese ajo nuk do me kishte lene”

“Mam,ti je gruaja me e bukur qe une kam pre,ti je grua shembull”

Semundja e mamase se Einxhelit quhet “Parkinson”nje semundje kronike, progresive, degjenerative e trurit.

Keto jane disa nga fjalet e Einxhelit qe preken banoret dhe te gjithe ne qe shoesh harrojme se pas fasades qe disa njerez krijojne fshihet shume..

Të ngjashme