Friday, January 28, 2022

Latest Posts

Historia e dhimbshme, Arjola rrefehet mes lotesh: Tentova te hidhesha nga ballkoni, mami me tha ku do i lesh femijet!

Mbremjen e sotme, Arjola ka bere linjen e jetes. Para se ajo te flisye Arbana ka thene se eshte nje histori e dhimbshme duke kerkuar qe te largojne femijet nga ekranit.

”Gjithcka jam sot jam fal nenes time! Babi im nuk e pranonte qe te behesha aktore, mami me mbeshteste fort dhe me thoshte me babin merrem une. 21 vjec u bera nene, endrra ime nga aktore u lidh me babain e femijeve te mi. Gjate shtatzenise me Rubinin mora vesh qe babai i femijeve te mi kishte krijuar nje lidhje. Tradhetia me dobesoi si person. Kam folur 6 vjet tradhetine deri vendosa te largohem nga shtepia pa i thene asnjeriu.Kam udhetuar 18 or per ne Suedi per te krijuar azil, me 3 femije te vegjel. Qaja me ore te tera. Ne 2014 vendos te kthehem prane familjes sime, ju perulem prinderve te mi qe me hapen deren. Nena ime ka dale e ka kerkuar, ka marre borxh per femijet e mi. Depresioni me kishte rrezuar dhe u mata te hidhesha nga kati i trete, mami vjen mbrapa kurrizit tim e me thote e di sa kam vuajtur tju rris, ku do i lesh femijet e tu! Per hire te tyre vendosa te ngrihem ne kembe. Mami im nuk ka qene dakort per divorcin por qe te luftoja, ajo nuk eshte dakort me vendimin qe une kam thene qe nuk do martohem kurre. Me ka marre malli per mamin e dua ti kerkoj falje se me shume e ka vuajtur ajo ndarjen time!”- ka rrefyer Arjola mes lotesh!

“Kam filluar te jetoj qe kur mora Helgen pas vetes dhe bashkova femijet e mi, ketu e dy vite”- thote Arjola.

Madje shprehet se femijet kane kerkuar qe te pakten nga ana e saj mos kete njerke per ta.

Me pas Arjola eshte takuar me te emen e cila i ka kerkuar te mos qaje.

“Ti je njeri i forte, je forca jone me e madhe! Jeta i ka keto!”- ka thene e ema!

 

Latest Posts

Don't Miss