Kryefjala Logo

“Google” shpall të vdekur Eminem, revoltohen fansat

2 muaj më parë

Thashethemet rreth vdekjes së rreme të reperit legjendar Eminem kanë përfshirë rrjetet sociale, duke shkaktuar skepticizëm dhe zemërim tek fansat e tij në mbarë botën.

Kërkimet në Google për artistin shfaqën një datë të rreme, duke pretenduar se ai vdiq më 10 dhjetor 2023, në Madison, Wisconsin.

Zhurma filloi kur një llogari, Pop Base, në platformën e mediave sociale X, theksoi se faqja e Eminem në Wikipedia renditi datën e tij të rreme të vdekjes.

Kërkimet në Google nxitën më tej konfuzionin, duke shfaqur informacione të gabuara dhe duke i shtyrë fansat të besonin se reperi kishte ndërruar jetë.

Të ngjashme