Gjithçka që nuk dini për albumin e ri të Dua Lipës…

6 muaj më parë

Albumi i tretë i Dua Lipës do të jetë historik, pasi ylli i muzikës pop ka mbledhur një ekip të mrekullueshëm për të punuar për të. Mark Ronson si dhe kompozitori Tobias Jesso Jr. fituesi i çmimit Grammy, i cili ka krijuar muzikë për Harry Styles dhe Adele, janë dy nga bashkëpunëtorët e saj.

Dua zbuloi në dhjetor se albumi i saj  i ri do të jetë “shumë i ndryshëm” nga albumet e mëparshme dhe do të dilte shumë ndryshe nga ajo artistja që ne kemi mësuar të shohim deri tani.

Përveç planeve në muzikë Dua Lipa po përflitet edhe për lidhjen e saj me ish partnerin e Rita Orës, Romain Gavras.

Të ngjashme