Filloi nata e dyte e Feste60 mes nostalgjise dhe bukurise se kenges shqiptare

8 muaj më parë

Sot eshte nata e dyte e festivalit te kenges Fest60.

Naten e pare u njohem me kenget konkuruese  mes emrave te rinj dhe atyre te medhenj qe ndane skenen me nje qellim,perfaqesimin e Shqiperise ne Eurovision.

Nata e dyte i dedikohet nostalgjise!

Nje ide mjaft e gjetur pasi kenget e vjetra shqiptare qe jane kenduar ne ate festival jane ende ne veshin e cdo brezi edhe pse nuk i jetoi ato kohe.

Ardit Gjebrea eshte nje klasik.Kantautori nuk mund kurrsesi te mungonte ne kete nate krah dy femrave shume te bukura dhe te pergatitura si Xhemi Shehu dhe Jonida Maliqi por jo vetem pasi kemi dhe Isli Islamin dhe Kelvi Kadillin.

Nata u hap ne nje duet rrengjethes me Evi Recin dhe te mrekulleshmen Liljana Kondakci me kengen “Me duaj”

Të ngjashme