Kryefjala Logo

Fiksimi Dafinës… Aaliyah

2 Nëntor, 2023 | 7:50 pm

Në vitet 2000 ajo ishte artistja numër një e rrymës RnB. E kemi fjalën për artisten amerikane, Aaliyah e cila ndërroi jetë në një aksident ajror.

Nëse të gjitha këngëtaret shqiptare kanë si idhull, Beyonce, Dafina Zeqiri ka patur gjithnjë si personazhin e saj të preferuar, Aaliyahn. Edhe në setin e saj të fundit fotografik në Instagram, Dafina ka zgjedhur një look të ngjashëm me yllin e ndjerë të RnB madje ka përdorur si detaj edhe këngën e saj “More than a woman”.

“More than a woman” ka qenë pjesë e albumit të tretë (dhe të fundit) të Aaliyahs të cilën ajo e publikoi në vitin 2001.

CFEBEEE9 BA9A 4D30 B14A B63D1ED78C42

Të ngjashme