Thursday, December 2, 2021

Latest Posts

Festivali i 60-të i Këngës: Publikohet lista me këngëtarët pjesëmarrës dhe datat e spektaklit

Në edicionin e 60-të të Festivalit të Këngës do të konkurrojnë 20 këngëtarë , përfshirë edhe kategorinë e të rinjve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, faqja e Festivalit të Këngës në Instagram publikoi listën, mes të cilëve janë :

1. Alban Ramosaj

2. Denis Skura

3. Evi Reçi

4. Gjergj Kaçinari

5. Janex (Xhejn Kumrija)

6. Kastro Zizo

7. Kelly

8. Mirud

9. Rezarta Smaja

10. Ronela Hajati

11. Saimir Çili

12. Stefi dhe Endri Prifti

13. Shega

14. Urban Band

15. Eldis Arrnejti

16. Ester Zahiri

17. Kejsi Rrustja

18. Olimpia Smajlaj

19. Viola Xhemali

20. Xhuljana Pjetra

•Këngët janë përzgjedhur nga juria e përbërë nga Ardit Gjebrea, Elton Deda, Marjan Deda, Klodian Qafoku, Zefina Hasani, Arta Marku dhe Redi Treni.

•Datat janë 27/28/29 dhjetor 2021

Latest Posts

Don't Miss