Kryefjala Logo

Fedez nuk heq dorë nga përplasjet online.Çfarë ndodhi tani?

1 muaj më parë

Që nga momenti kur Chiara Ferragni u vendos nën hetim për mashtrim lidhur me pandoron me Balocco, dhjetëra gazetarë u vendosën jashtë shtëpisë së Ferragnez. Nëse Fedez fillimisht kishte preferuar heshtjen, duke shmangur komentet që kishin potencial për të acaruar situatën, tashmë artisti ka kaluar në kundërsulm. Ai ka publikuar në Instastory një video duke treguar disa nga gazetarët jashtë banesës së familjes së tij në Milano duke komentuar: “Për mendimin tim, jashtë shtëpisë së Matteo Messina kishte më pak njerëz. Shikojini ata. Zoti im, prioritetet e shtypit italian”. Në mbishkrimin krah videos ai shton: “Prioritetet e medias italiane dhe vendit”.

Gjatë episodit të sotëm, prezantuesja e “Pomeriggio5”, Myrta Merlino, u lidh me një korrespondent që ndodhej para shtëpisë së çiftit, duke specifikuar se gazetari ndodhej aty prej disa ditësh. “Këtu është e vështirë të kuptosh kush hyn dhe del sepse hyjnë me furgona me xhama të zinj por mund t’ju them që mbrëmë Chiara Ferragni ka shijuar një akullore në shtëpinë e motrës së saj Valentinës që u kthye nga pushimet. Sepse ndërsa Chiara mbeti këtu në Milano, motrat e saj u larguan së bashku me partnerët e tyre për festat e Krishtlindjeve. Më sheh pak të shpërqendruar sepse na pa qenushja e  familjes Ferrtagnez. Paloma po vjen. Nëse dëshironi, unë do t’ju tregoj “, deklaroi gazetarin gjatë lidhjes live, dhe pastaj kamera tregoi Palomën me një nga ndihmëset e familjes që e kishte nxjerrë shëtitje.

I mërzitur nga gjithë kjo situatë, Fedez iu përgjigj drejtpërdrejt Merlinos. “Barbara D’Urso do ta kishte bërë më mirë, duhet më shumë mundim”, shkroi reperi duke u tallur më pas me prezantuesen që e ka ftuar të ndjekë shëtitjet e mbrëmjes së ardhshme të Palomës me kamerat e emisionit të saj. Më pas ai përfundoi: “Paloma tani është bërë yll për mua. Sepse “Pomeriggio Cinque” ka pasur një gazetar të vendosur jashtë shtëpisë sonë për disa ditë me shpresën se do të shohë nuk e di se çfarë. Myrta Merlino më duhet të them se nëse interesi juaj gazetaresk është te soliditeti i jashtëqitjes së Palomës, ajo sot ka dalë gjysmë e fortë. Por, nëse e dërgoni korrespondentin tuaj nesër, unë do t’ju bëj të ditur pse, sipas mendimit tim, ajo mund të bëjë diçka më të butë nesër!” .

Menjëherë më pas, Merlino u përgjigj drejtpërdrejt nga programi i pasdites së “Canale5”: “Cili është problemi? Dua t’ia them këtë Fedez me gjithë respektin e jashtëzakonshëm që kam për të. Kur bëni lajme dhe kur media media është shumë e dobishme për ju kur gjërat po shkojnë mirë, për fat të keq media është atje në kohë të mira dhe të këqija. Pra, po është lajm se Chiara Ferragni është hetuar për mashtrim, është një lajm i shkëlqyeshëm në një vend ku Chiara Ferragni është një fuqi si nga këndvështrimi i mendimeve ashtu edhe nga këndvështrimi i buxhetit. Po flasim për një perandori 40 milionë euroshe”. Pastaj përmes Twitter ajo përsëriti: “Unë dua t’i them Fedez se nëse jeni në lajme gjatë gjithë jetës suaj dhe media masive ju shërben kur gjërat po shkojnë mirë, duhet të dini se media është atje në kohë të mira dhe të këqija. Dhe fakti që gruaja juaj është nën hetim për mashtrim të rëndë është lajm”.

Fedez nuk e la me kaq, por reagoi sërish. Në një tjetër Story ai u shpreh: “Përshëndetje Myrta, edhe unë ju përgjigjem me shumë respekt, sepse ju jeni Kalorës i Republikës Italiane për angazhimin tuaj të madh gazetaresk. Për mua je shumë e lirë të vish në shtëpinë time, ashtu siç jam shumë i lirë të qesh me prioritetet e medias italian në këtë moment, që kanë të bëjnë vetëm me Chiara Ferragni-n… doja të të bëja një pyetje. meqenëse ju konsideroj një gazetare të madhe. Ashtu siç vini në shtëpinë time dhe e vetmja gjë që mund të gjeni është qeni im duke dalë jashtë – në fakt ju ftoj të vini edhe nesër që të mund të kontrollojmë se si del jashtë Paloma – por a keni qenë rastësisht në shtëpinë e ish deputetit Pozzolo (deputeti i Fratelli d’Italia, partia e Giorgia Melonit, i cili qëlloi dhe plagosi një djalë në një festë gjatë Vitit të Ri), i dëbuar nga qeveria e tij se kishte qëlluar dhe kishte përdorur imunitetin parlamentar për të mos dorëzuar armën e tij? Sepse ndoshta nuk mund të gjeje jashtëqitjen e qenit atje, por mund të gjeje disa gëzhoja. Eh, prioritetet e medias…” , përfundoi ai më pas.

Nga ana tjetër, Chiara i është rikthyer përdorimit të rregullt të rrjeteve sociale. Por kritikat ndaj saj nuk shuhen dhe tashmë janë dy marka që kanë vendosur të distancohen prej saj: Safilo ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me Ferragni-n ndërsa Coca Cola ka njoftuar se ka pezulluar një sërë reklama të filmuara më parë me Chiarën.

“Jam e qetë sepse kam vepruar gjithmonë me mirëbesim dhe jam e sigurt se kjo do të dalë në fund edhe nga hetimet. Unë kam besim të plotë në veprimtarinë e gjyqësorit dhe menjëherë u vura në dispozicion të avokatëve të mi për të bashkëpunuar dhe për të sqaruar sa më shpejt çdo detaj të asaj që ka ndodhur. Megjithatë, jam thellësisht e shqetësuar nga shfrytëzimi që po bën një pjesë e mediave, edhe duke përhapur lajme të pavërteta”, tha Ferragni përmes avokatëve të saj së fundmi.

Burimi:Class

Të ngjashme