Kryefjala Logo

Evi Reçi në festivalin e Sanremos?

10 muaj më parë

Amadeus, prezantuesi njohur Italian I cili do te prezantoj per here te katert Festivalin e Sanremos, ka qene I ftuar tek emisioni I mengjesit ne CLUB FM ku u intervistua nga Evi Reci.

Ai foli per provat e festivalit dhe premtoi nje super show me shume muzike dhe te ftuar special.

Qendroi tek fakti qe ka qene para 50 vitesh ne Shqiperi kur ka qene shume I vogel me babain e tij dhe mezi pret ta vizitoje Shqiperine e sotshme.

Gjate intervistes, u pyet nga Evi edhe per elementin shqiptar qe skena e Sanremos ka mirepritur disa here dhe ai tha qe edhe ne te ardhme ky element shqiptar do te rikthehet.
E teksa nga fundi I intervistes Evi duke qeshur e pyeti ‘’ kur do na ftosh dhe ne?’’ , zgjidh si kengetare si prezantuese apo si gazetare ne juri, ai u shpresh keshtu ‘’Me shume kenaqesi! Jo me kot thash qe ky element shqiptar ne te ardhme do te vije perseri’’.

Mbase Amadeus ka hedhur nje grep? Presim te reja …

Të ngjashme