Kryefjala Logo

Era Istrefi këngëtarja e vetme shqiptare që thyen këtë rekord botëror…

17 Shtator, 2023 | 10:18 am

Bonbon” ishte kënga që i dha jehonë ndërkombëtare këngëtares, Era Istrefi. Shtatë vjet pas publikimit, kënga ka arritur shifrën 900 milionë klikime në YouTube. Ka qenë vet Era ajo që ka ndarë lajmin me fansat e saj në rrjete sociale. Karriera e saj ndërkombëtare pati disa momente deçizive duke arritur deri te performanca në Kupën e Botës të vitit 2018. Më pas Era u largua përkohësisht nga skena muzikore për t’u kthyer me disa këngë të reja së fundmi dhe tashmë karrierën e saj është duke e zhvilluar në trevat shqipfolëse.

IMG 7254

 

Të ngjashme