Kryefjala Logo

Elvana pjesë e festivalit dhe rivalja numër një e Luizit?!

16 Tetor, 2023 | 9:20 am

Elsa Lila, Samanta Karavella, Besa Kokëdhima, Vesa Luma, Ardit Çuni, Kastro Zizo, Mentor Haziri, Blerina Braka, Tiri Gjoci, etj janë disa nga emrat që po përfliten se do të jenë në festivalin e Rtsh.

Por një foto që ka qarkulluar në rrjet shohim emrin e Luiz Ejllit që do të marrë pjesë me një këngë të Flori Mumajesit por edhe emrin e Elvana Gjatës me një kompozim të Darko Dimitrov. Elvana rikthehet për herë të dytë pas disfatës me Arilena Arën, ndërsa Luizi synon Eurovisionin për së dyti. Artistët këtë herë duket se do të jenë rivalë jo vetëm për shkak të garës, por edhe për vetë faktin që këngën e tij e ka punuar Flori Mumajesi i cili ka qenë kompozitori i Elvanës për më shumë se 15 vite.

Nëse kjo listë është e saktë i bie të kemi një garë të fortë emrash që thuhet se do të dhurojnë një supershow në muajin dhjetor.

IMG 8324

Të ngjashme