Kryefjala Logo

E trishtë:Ndahet nga jeta poeti Agim Doçi

24 Qershor, 2024 | 8:52 am

Poeti shqiptar Agim Doçi i cili pësoi një hemoragji cerebrale ditën e shtunë, ka ndërruar jetë ditën e sotme..

Gjendja e tij shëndetësore nuk u përmirësua aspak dhe pse që prej asaj dite ishte në mbikqyrje të bluzave të bardha sakaq burimet nga spitali bëjnë me dije se Doçi u nda nga jeta sot në mëngjes në orën 06:00 në moshën 76 vjeçare.

Agim Doçi, 76-vjeç, është autor i qindrave teksteve të këngëve shumë të njohura, fituesi i mbi 50 çmimeve, ndër to dhe dy herë përfaqësues me tekstet e tij në Eurovizion.

Të ngjashme