Dy “A-të” e showbiz-it shqiptarë bëhen bashkë

12 muaj më parë

Aurela Gaçe ka hedhur në treg këngën e saj më të re, “Kce me Tupana”. E ftuar në emsionin “Ditë pas dite” me Fjodora Fjorën ajo ka treguar rreth albumit të saj të ri i cili do të ketë 18 këngë ku mes tyre dhe bashëpunime.

Një ndër ta do të jetë edhe bashkëpunimi me rrokerin, Aleksandër Gjoka që do të publikohet nga shtatori . Sipas saj Aleksandër Gjoka është artisti më unik në muzikën shqiptare.

Kujtojmë që bashkëpunimin e tyre të parë artistët e kanë patur në vitin 1997 me këngën “Pranverë e Vonuar”, me muzikë të Osman Mulës dhe tekst të Agim Doçit.

https://youtu.be/S5pXKFSQ2I0

Të ngjashme