Kryefjala Logo

Ditëlindja në punë e Yll Limanit…

24 Shtator, 2023 | 9:59 am

Sot Yll Limani feston ditëlindjen e tij. Këngëtari duket se nuk ka mundur të festojë, por ks zgjedhur të punojë edhe në këtë ditë speciale për të. Brukseli ka qenë destinacioni i radhës, ku duket se Ylli ka festuar me shumë dashamirës të artit të tij. Yll Limani ka lindur në 24 shtator të vitit 1994 në Prishtinë dhe sot është një nga artistët më të kërkuar shqiptar. Karriera e tij nisi nëpërmjet “The voice of Albania” dhe sot ai është një nga këngëtarët që numëron shumë hite, EP dhe mund të themi pa hezitim që ishte një nga artistët me më shumë koncerte në periudhën e verës. Ne të Kryefjala i urojmë këngëtarit të bëhet 100 vjeç!

IMG 7422 IMG 7420

 

Të ngjashme