Kryefjala Logo

Del biseda e Noizyt me Eraldon, kushuririn që i dogji lokalin

5 muaj më parë

Pas arrestimit të kushëririt të Noizyt pasi dogji lokalin e reperit, në një postim në Instagram, ky i fundit tregonte edhe kushëririn e tij. E shkruante: Ky është Eraldo, i rritur nga familja ime që në fëmijëri. Eraldo ndërroi fe, u bë një besimtar ekstremist dhe kishte besime të forta se lokalet s’duhet të shesin alkool dhe se muzika është haram. Prandaj vendosi që të bëjë atë akt terrorist. Gjithsesi jeta vazhdon, unë dhe familja ime jemi të gjithë mirë. Uroj që Eraldo të bëhet më mirë dhe të kuptojë gabimin. Unë s’mund ta urrej sepse jam rritur me të, ia kam lënë në dorë Zotit dhe drejtësisë. Lokali është shumë mirë dhe përherë do të jetë mirë. Ziliqarë dhe keqbërës do të ketë përherë, por varet sa i fortë qëndron ti dhe se si e menaxhon situatën. Të dua vëlla i vogël”.

Reperi sqaroi më pas me një tjetër postim se fjalën ekstremist nuk e kishte aspak për fenë që i përkiste Eraldo, por prej faktit se ishte i sëmure dhe kishte nevojë për ndihmë, ndërkohë të vërtetën në lidhje me marrëdhënien e Noizyt me të dhe përse ai kishte vendosur të kryente aktet e zjarrvënies e zbulon “Anabel.al”, në sajë të një burimi ekskluziv pranë artistit dhe disa mesazheve që autori i ngjarjeve ka shkëmbyer me disa prej personave më të afërt të Noizyt. Kështu, mësohet se Eraldo, djali i dajës së reperit, i konfertuar në besimtar islam radikalist dhe që prezantohej në rrjetet sociale si Abdullah, prej kohësh kërcënonte familjarët e Noizy-t duke u kërkuar vazhdimisht para. Për më tepër këtë mund ta dëshmojë edhe fotot e mëposhtme:

148FB0AE F750 41F3 9DA7 1C17E6792B82

EBE92AE2 E8E3 4C26 B938 1F19D818F63E

41CCFFF4 0D18 4043 9E05 86C312320939

3C19AD8E F50A 42E6 BB5E 3CC9915D861F

95A2C7B6 51BC 4F4C 9BA4 CAE03F5B8E52

CC2CAB81 82CC 486A AF78 651728FB5A42

686EE0D3 9B63 4C37 A9F9 375B2E2826BF

24B7515E C30B 4082 ADDE B4C54841A7BD

Të ngjashme