Kryefjala Logo

Çudia ndodhi!Këngëtarja e muzikës popullore shqiptare do të këndojë hip-hop?!

7 Gusht, 2022 | 5:49 pm

Merita Halili është një nga ikonat e muzikës popullore shqiptare por duke qenë se jeton prej vitesh në Amerikë, mos u çudisni nëse ndonjëherë mund ta shihni duke repuar. Ajo ka qenë e ftuar në emisionin e Xheraldina Vulës në Prishtinë dhe me shaka ka lënë të kuptohet se ndoshta shumë shpejt do ta shohim duke kënduar në zhanrin e hip-hopit.

“Raifi m’u ka tek që të fillojmë të këndojmë R&B ose Hip-Hop se po thotë që nuk po dëgjon më askush populloren. Nuk e di çfarë të bëj. Ta lë krejt muzikën apo Raifin”, tha Merita Halili.

Të pyetur nga Xheraldina nëse vërtet e kanë menduar të ndryshojnë zhanër muzikor, përgjigja e Meritës ishte e prerë:“Asnjëherë” .Kurse përgjigja e bashkëshortit të saj Raifit ishte  “Si dihet”.

090F16E8 5C05 4E31 94AB 004DA1470717

Të ngjashme