Kryefjala Logo

Cila nga këngëtaret shqiptare u nominua për Grammy?!

11 Nëntor, 2023 | 10:59 am

Nominimeve në ‘Grammy Awards 202’ u janë bashkuar dy këngëtaret shqiptare me famë botërore: Bebe Rexha dhe Dua Lipa.Bebe Rexha është nominuar për çmimin “Kënga më e mirë ritmike e zhanrit elektronik” për hitin e saj “One in a Million” në bashkëpunim me David Guettan.

Ndërsa Dua Lipa është nominuar për dy çmime, “Kënga më e mirë e vitit” dhe “Kënga më e mirë e kompozuar për mediat vizuele”,të dyja për këngën e saj “Dance The Night” nga filmi “Barbie.
Suksese goca!

Të ngjashme