Kryefjala Logo

Bota në shok! Chandler i “Friends” ndërron jetë në moshën 54 vjeçare…

29 Tetor, 2023 | 7:44 am

Mathew Perry ose Chandler i serialit të famshëm “Friends” ka ndërruar jetë në moshën 54 vjeçare. Dhjetëra operacione për të shpëtuar jetën, 15 qëndrime në klinika rehabilitimi bën që ai të shpenzonte mbi 9 milionë dollarë duke u përpjekur të pastrohej, ndërsa luftonte me drogën dhe alkoolin.

Ylli i komedisë Perry vdiq në moshën 54-vjeçare “pasi u mbyt në xhakuzin e tij në shtëpi”, thanë burimet të shtunën, megjithëse nuk u gjet asnjë gjurmë droge në vendngjarje.

Raportet e para mjekësore flasin për një “arrest kardiak’ në banesën e tij në Los Anxhelos. Perry më parë detajoi betejën e tij me varësinë nga droga dhe alkooli në autobiografinë “Friends, Lovers, And The Big Terrible Thing”, botuar në nëntorin e vitit të kaluar.

Të ngjashme