Kryefjala Logo

Beti Njuma na suprizoi me lajmin për futbollistin Amir Rrahmani

21 Gusht, 2023 | 7:27 pm

Gazetarja e dashur për shqiptarët, Beti Njuma ka përdorur profilin e saj personal të Instagramit për të shpërndarë foton e një të riu shqiptar që po ecën shumë mirë në dhtetin fqinj,Itali.

Ajo ndodhet atje për pushime dhe përveç shkrepjeve të detit blu,ajo ka fotografuar edhe Amir Rrahmanin,futbollistin e njohur ku shkruan:

“Në njërën prej rrugicave më të populluara me turistë e dyqane në Sorrento varet fotografia e futbollistit shqiptar Amir Rrahmani,mbrojtësi i kampionëve të Italisë, Napolit dhe kombëtares së Kosovës.”

Amir Rrahmani ka lindur më 24 shkurt 1994 ne Prishtine dhe është futbollist profesionist shqiptar i cili e ka nisur heret karrieren me Drejicen dhe më pas ka luajtur si qëndër-mbrojtës për klubin italian Verona dhe me përfaqësuesen Kosovare.

Aktualisht ai luan me skuadrën e mirënjohur të Napolit.

2a849b8d 8e3f 4e27 926b 219016f63456

Të ngjashme