Kryefjala Logo

Besa Kokdhima do të shkojë në Eurovizion, ja kush i fitoi çmimet e tjera të “Festivalit të Këngës”

23 Dhjetor, 2023 | 1:26 am

Mbrëmjen e sotme është mbajtur nata finale e “Festivalit të Këngës”, ku çmimin e publikut për të shkuar në Eurovizion e fitoi Besa Kokdhima me këngën: “Zemrën n’dorë”.

Juria e edicionit 62 të “Festivalit të Këngës” shpalli Mal Retkocerin dhe këngën “Çmendur” si fituese të vendit të parë të festivalit.

Në vendin e dytë sipas jurisë u rendit Tiri Gjoci me këngën “Në ëndërr”, ndërsa çmimi i vendit të tretë shkoi për Shpat Dedën me këngën përfaqësuese “S’mund të fitoj pa ty”.

Çmimi i Kritikës iu dha Martina Serreqit me këngën “Vetëm ty”, ndërsa çmimi për Deputimin më të Mirë në festival shkoi për Peter Pan Quartet me këngën “Edhe një herë”.

 

0B0A35A1 B274 47C9 AC00 75CF6D1F1D85 B0B3BCAE C777 4C37 87EB 769050E53DB8 91ED6CBE 231D 462F BC15 D7D872523589 F229740F 5611 4B88 8744 163F814C03C6 C5E3D54C 0B2B 4610 B99C 3007C1748A34 419F74BD F3C9 43D3 A7AD 5F5A3D1A138E

Të ngjashme