Arrestohet ne Kosove reperi i njohur Noizy

7 muaj më parë

Reperi i njohur shqiptar Rigels Rajku ose sic njihet Noizy ka rene ne prangat e policise se Kosoves.

Mbremjen e djeshme ne piken kufitare Vermice,ai eshte ndaluar dhe shoqeruar nga policia me nje urdher arresti por arsyet jane ende te panjohura.

“Mbrëmë në pikën kufitare, në Vermicë nga policia është ndaluar një person, i cili është shoqëruar në stacionin policor Qendra në Prishtinë. Ndaj tij ka  qenë aktive një urdhëresë të gjykatës. Zyrtarët policor në koordinim me institucionet përkatëse, po kryejn veprimet e nevojshme procedurale”, tha zedhenesja e rajonit të Prishtines, Flora Ahmeti për Express.

 

Të ngjashme