Kryefjala Logo

Anxhela Peristeri bën deklaratën: Dua të përfaqësoj Greqinë në Eurovizion!

15 Qershor, 2022 | 10:35 am

Këtë të martë, Anxhela Peristeri ka qenë e ftuar në “Natën me Aulonën”, ku ka folur pa doreza. Sigurisht që është hapur edhe biseda e Eurovizionit. Madje ka habitur me deklaratën.

“Do përfaqësoja vetëm Greqinë se e njoh kulturën dhe kam jetuar atje. Edhe pse kënga ime u orkestruar nga një kompozitor grek, nuk ka patur bisedime. Por do më pëlqente”, tha Anxhela.

Ku i dihet ndoshta edhe ndodh, rikujtojmë se Anxhela karrierën e saj e ka nisur në Greqi.

Të ngjashme