“Alvisa dhe Hyseni jane cift jashte”- aktori shqiptar ben deklaraten e forte

1 vit më parë

Hyrja e ish-të dashurit të Alvisës në “Për’puthen”, Hysenit, ka shkaktuar debate e polemika të shumta. Alvisa dhe disa nga konkurrentët nuk ishin dakord fillimisht me pjesëmarrjen e tij, teksa gjatë këtyre ditëve ka patur përplasje të shumta.

Një deklaratë e papritur ka ardhur së fundmi nga Marius Dervishi i njohur me emrin e skenës “Zebervoki”, i cili ka hedhur akuza se Alvisa dhe Hysrni janë çift. I ftuar  në emisionin “Mes Yjesh”, ai zbuloi sipas tij prapaskenat e dy personazheve duke thënë se Alvisa dhe Hyseni janë të lidhur në jetën reale dhe se po gënjejnë të gjithë shqiptarët, kur thonë se janë ndarë prej muajsh. Sipas tij Alvisa e ka pasur ëndërr kinematografinë, pasi ka qenë dhe pjesë e pruduksioneve të Mariusit.

 

 

“Unë i njoh personalisht, personazhin femër, kam qenën unë ai që e kam mësuar në produksionet e mia të mëparshme këto janë fakte, e kam mësuar të aktrojë dhe unë si profesori i saj i them, që aktrimi i saj është shumë i dobët.” –shprehet Marius Dervishi

Madje ai më tutje shtoi se dhe personazhet e tjerë të emisionit janë në dijeni. Pasi Alvisa dhe Hyseni kanë dhe një biznes bashkë, ku ndajnë kohën së bashku.

“Shumica atyre personazheve shkonin të bënin marketing tek biznesi i atyre, dhe dy javë para hyrjen në emision fshinë fotot me njëri-tjetrin – shprehet më tutje Zebervoki.

Të ngjashme