Kryefjala Logo

Albërije Hadërgjonaj dhe Orgesa Zaimi grinden për “Kënga Magjike”

14 Nëntor, 2022 | 8:51 am

Albërije Hadërgjonaj dhe Orgesa Zaimi kanë qenë të ftuarat e “Zemër Luana”, mbrëmjen e djeshme.

Pyetja për Orgesën ishte të rendiste 3 këngëtare konkuruese të këngëtarëve “Big” në Këngën Magjike, Anxhela Peristeri të cilën e vendosi fituese të publikut, Mariza Ikonomin fituese e festivalit sipas saj dhe eliminoi “padashje” Marsela Çibukajn.

Mirëpo renditja që ajo bëri nuk i pëlqeu dhe aq shumë Albëries e cila pati një reagim të menjëhershëm duke cituar që ai festival funskionon me miq, por reagimi vazhdoi po me tone të larta edhe nga Orgesa e cila nuk e pranonte këtë reagim sepse për të të treja artsitet në fjalë ishin mikesha të saja.

Të ngjashme