Aktori shqiptar baba për herë të parë zbulon gjininë e bebit

1 muaj më parë

Aktori shqiptar, Margent Caushi do të bëhet baba për herë të parë. Lajmin e ka bërë të ditur vet aktori nëpërmjet një fotografie në Instagram, ku tregon edhe gjininë e bebit. Aktori i njohur i komedisë dhe teatrit do të bekohet së shpejti me një djalë.

Margent Caushi ka filluar të luajë dhe të jetë pjesë e artit që në moshën 13 vjeçare në Greqi ku ka jetuar për 15 vite. Më pas është diplomuar në Universitetin e Arteve në Tiranë dhe është i pranishëm kryesisht në teatër për publikun shqiptar.

Megjithatë atë e kemi parë me rolet e tij edhe në filma komedi si “Dy gisht mjalt”, “Falco”, “ I love Tropoja”, si dhe në serialin e fundit të Ermal Mamaqit “Hot”.

Të ngjashme