Kryefjala Logo

“Afër dhe larg” si Elvana dhe Flori …

6 Tetor, 2023 | 9:50 am

Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi kanë qenë dyshja më e pathyeshme e viteve 2000. Shumë hite janë prodhuar mes tyre andaj dukeshin që nuk do të shkëputeshin kurrë nga njëri-tjetri. Megjithëse krahas hiteve që na kanë dhuruar ndër vite ata janë përfolur gjithmonë edhe për një histori dashurie, e cila nuk u mor vesh kurrë.
Prej disa vitesh ata kanë shkëputur cdo kontakt me njëri tjetrin, duke mos qenë as bashkëpuntorë e as miq. Por sot shohim se në postime e tyre sikur duan të na thonë diçka.

Ishte Flori që publikoi një këngë të 7 viteve më parë, të titulluar “Gone Girl” dhe vetëm një orë më pas shohim që Elvana ka postuar një foto me këngën e saj “Afër dhe larg” një krijim unik i Flori Mumajesit.

Nuk e dimë nëse kjo është rastësi (pasi ata nuk ndiqen në rrjetet sociale) apo disa mesazhe që artistët ja kanë dërguar njëri-tjetrit. Por një gjë e dimë me siguri ne na ka marrë malli për një krijim muzikor mes tyre.
IMG 7753 IMG 7752

Të ngjashme