Thursday, October 21, 2021

Latest Posts

Anxhela Peristeri gati per Eurovision, publikon klipin perfundimtar te “Karma”. Ndjekesit e shpallin fituese!

Ne “Festivalin e Kenges” Anxhela Peristeri triumfoi me kengen e saj “Karma” me tekst te Olti Currit dhe muzike te Kledi Bahitit. Ajo rrembeu cmimin e pare dhe do te perfaqesoje denjesisht Shqiperine ne Eurovision i cili kete vit do te mbahet ne Roterdam/Hollande.

Diten e djeshme Anxhela ka publikuar versionin perfundimtar te kenges “Karma”, te cilit i ka bere disa rregullime nga ai qe prezantoi ne “Festivalin e Kenges”. E vecante e Anxheles eshte fakti se ka vendosur qe kengen ta kendoje ne gjuhen shqipe.

https://youtu.be/Q4D_RfEFwd4

Madje ajo ka pozuar me veshje shqiptare tradicionale per te promovuar kengen e saj. Ne komentet ne faqen zyrtare te Eurovision Anxhela ka shume komplimenta per kengen jo vetem nga shqiptaret por dhe te huajt. Madje e kane shpallur edhe si fituesen e ketij viti apo dikush tjeter shkruan se duhet te jete me patjeter ne 5 te paret.


Sigurisht qe Anxhela ka patur edhe mbeshtetjen e te gjithe kolegeve apo artisteve qe kane publikuar kengen e saj dhe i urojne suksese.

E pra, eshte pak por e sigurt qe Anxhela do ta elektrizoje skenen e Eurovision kete vit dhe ne mezi po presim!

Latest Posts

Don't Miss