50 Hijet e Fifit:Pse braktisi shtepine e Big Brother?

1 vit më parë

Fifi ne memorien time eshte vajza capkene dhe shume gazmore kur per here te pare e pashe tek Arian Cani ne ‘Zone e Lire’ duke promovuar videoklipin e saj te pare.

Koha tregoi se ishte me merite e dashur nga publiku dhe talenti i saj pikasi.

Kantautore dhe performuese e muzikes live,pa komplekse,shume pozitive dhe shume e klikuar.

Nje dite u mor vesh se do te ishte banore e shtepise se Big Brother Vip dhe me siguri e themi se gezimi ishte i pergjithshem tek te gjithe shqiptaret.

Per fat te keq aty njohem nje tjerer Fifi,anen e saj njerezore,por te trishte,te lodhur dhe me hijet e se shkuares qe asnje skene nuk mundi t’ja largonte.

Ne nje shkrim te Kryefjales njehere cituam se gabimi me i madh qe Fifi beri ne karriere ishte hyrja ne Big Brother.Kjo sepse njerezit filluan te mos ta pelqenin me,ta gjykonin,perbuznin dhe te tregonin zhgenjimin karshi saj.

Cfare ndodhi me Fifin?

Asgje e jashtezakonshme njerez dhe fansa te Fifit.

Fifi jam une,ti dhe te gjithe njerezit,jeta e te cileve nuk ka qene e thjeshte.Lufta per te qene me e mira te afron me majen e suksesit por te largon nga vetja.

Fifi e mori ‘goditjen e pare’ nga Graniti.

Si cdo vajze e kesaj bote u iluzionua se dicka po niste me djalin qe pelqente deri ne momentin qe erdhi fjalia me e urryer  “Te shikoj si shoqe”

Lot,zhgenjim,te bertitura,qetesuesa derisa Fifi vendosi te vazhdonte dhe te pranonte ‘miqesine’ me Granitin qe besojm fort se e pranoi vetem sepse ka nje zemer te bute dhe krenari te forte.

Me pas ndodhi hyrja e babait te saj.Idhulli i cdo femre eshte figura aterore,mashkulli qe nuk lendon kurre.

Aty ndoshta Fifi priti me pak fjale dhe me shume perqafime,jo sepse babai nuk e do,perkundrazi por edhe prinderit gabojne duke menduar se po bejne gjene e duhur.

Shpesh neper shtepi Fifi perseriste fjalet e babait dhe se nuk donte ta zhgenjente ate.

Shpesh Fifi fliste sa kishte sakrifikuar per familjen dhe frika se mos ata nuk ishin mire jashte nuk po e linte ate te jetonte 100% brenda.

Debatet me Ilirin,me Einxhelin me Arjolen filluan ta lodhin.

“Sara dhe PM” e larguan edhe njehere nga vetvetja duke u bere shkas qe njerezit ta shikonin si xheloze.

Kemi kuptuar se ajo nuk kishte asgje personale as me Saren as me Ilirin e as me Einxhelin apo te tjere qe debatoi aty brenda.

Lufta me e madhe e Fifit ishte vetvetja dhe ishte vetja e saj personi i fundit me te cilen ajo donte te bente debat.

Derisa nje dite mori nje pene dhe nje leter e i shkruajti vetes duke i bere banoret,fansat e saj dhe shikuesit te mendonin se po vazhdonte rrugen ne Big Brother duke hequr disa gure nga kepuca.

E verteta eshte se Fifi me ate leter me ne fund zgjodhi veten e saj,as familjen,as nje mashkull,as Big Brother por veten!

Zgjodhi te kujdeset per ate qe nuk na braktis kurre dhe pse ne e bejme shpesh..veten tone.

Zgjodhi rrugen e sherimit,kurimit dhe kujdesit ndaj mendjes e shpirtit sepse me ne fund kuptoi qe kur i kthen shpinen vetes ke hyre ne nje burg pa vizitore.

Ky duhet te jete nje mesim qe pavarsisht fames dhe popullaritetit edhe artistet jane qenie njerezore qe thyhen,vuajne dhe rrezohen.Te kerkosh ndihme nuk eshte dobesi,te vesh veten te paren nuk eshte egoizem dhe sot Fifi i dha nje mesim te mire te gjitheve se sa e rendesishme eshte te kujdesemi per shendetin tone mendor,fizik dhe shpirteror.

Të ngjashme