Kryefjala Logo

Flet fotografia shqiptare: Era Istrefi të paguan shumë pak!

2 vite më parë

Lena Nikolaj, fotografja e njohur shqiptare po korr sukses në Amerikë. Gjatë një interviste në Skype për “ABC e Mëngjesit”, fotografja ka rrëfyer shumë mbi jetën e saj por edhe të punës së saj. Ajo ka folur edhe për personazhet publikë me të cilët ka punuar, një ndër to ka qenë edhe Era Istrefi:

“Unë kam punuar me Era Istrefin, punoja me orë të gjata dhe pagesa nuk ishte shumë e mirë. Edhe aty ndalova dhe thashë që kjo është diçka shumë e mirë dhe që mund ta eksploroj më tej”, ka thënë Lena.

CFFC1216 4D04 4426 8249 4C43D978F204
Ajo ka vijuar duke thënë se, “kur isha në Bali e kuptova më shumë. 
Unë udhëtoj vetëm dhe kam qenë në shumë vende që kam bërë foto si Italia, Shqipëria, Sllovenia, që nuk e dija që mund të ishte aq e bukur. Kam qenë në shumë shtete dhe fotot kanë dal shumë të bukur”,tha fotografja shqiptare.

 

Të ngjashme