Fustani që “çmendi” botën vjen pas tre dekadash nga Dua Lipa

12 muaj më parë

Tre dekada më parë fustanin “ikonik” të Versace e veshi Cindy Crawford dhe historia përsëritet… këtë herë nga Dua Lipa.
Crawford e veshi fustanin në vitin 1992 në MTV Music Awards, ndërkohë që Dua Lipa e riktheu këtë krijim të Versace në Grammy’s 2022.

Nuk është hera e parë që Dua Lipa ja beson veshjen e saj shtëpisë së modës Versace. Vitin e kaluar tre “outfitet” e saj ishin të gjitha të ndryshme por që mbanin logon Versace. “ Pak shije nga viti 1992”, shkruan Dua në Instagram dhe ajo ka marrë mijëra pëlqime nga ndjekësit e saj. Këta të fundit e kanë quajtur Dua Lipën si Donatella e re.

 

Të ngjashme